30 CUBE - Hlavolam pre deti od 6 rokov až po dospelých

Neohodnotené
Tip
30CUBEDRESIZED

ÚPLNE NOVÁ LIGA LOGICKÝCH HÁDANIEK !

V balení kompletný návod v slovenskom jazyku.

Detailný popis produktu a VIDEO nižšie. 

€25,99
Skladom

Logická hra „30 Cubed“, alebo 30 Kociek je založená na matematických princípoch, ktoré boli výzvou pre celé generácie matematikov. Hra obsahuje 30 rôznych kociek, mriežku 6 x 5, hádanky a knihu riešení. Každá kocka má šesť rovnakých základných farieb. Poradie týchto farieb sa líši od kocky po kocku. Každá strana na každej kocke obsahuje časť „čiary“. Čiary sú  zobrazené v desiatich rôznych farbách. Všetky hádanky vyžadujú, aby boli čiary a / alebo základné farby spájané rôznymi spôsobmi podľa stále zložitejších pravidiel. 45 viacúrovňových úloh vrátane 18 juniorských hádaniek predstavuje iba časť možností, ktoré táto hra poskytuje. Existuje celý svet hádaniek, ktoré si môžete sami s touto hrou vytvoriť a vyzvať svojich priateľov a rodinu na ich splnenie.

 

Výzva pre skutočných expertov sa nazýva Sudoku – obdĺžnik. Cieľom je usporiadať kocky do mriežky tak, aby sa každá zo šiestich základných farieb objavila iba raz v každom stĺpci a nie viac ako raz v každom riadku. Každý zobrazený riadok musí mať tiež začiatočný a cieľový blok v individuálnej farbe.

 

Hra rozvíja nasledovné zručnosti: laterálne myslenie, riešenie problémov, myslenie v postupnosti krokov, priestorovú predstavivosť, vizuálne vnímanie.

 

 

Martin Gardner, svetoznámy matematik a vedec, kedysi napísal článok v časopise „Scientific American“ a vyjadril svoje poľutovanie nad tým, že princíp „30 farebných kociek“ sa nikdy nepremenil na komerčný produkt. V rovnakom období vytvoril jeden z popredných svetových vynálezcov logických hádaniek Ivan Moscovich sériu zvieracích obrázkových hádaniek „Cu-Zoo“ pre deti, ktoré boli založené na princípe 30 kociek. Moscovich poslal svoj výtvor Gardnerovi, ktorý reagoval slovami, že verí, že každý milovník skladačiek a matematik bude jedného dňa hrať Moscovichov výtvor so svojimi deťmi, rodinou a priateľmi.

Marec 2017, Ivan Moscovich vo veku 91 rokov priniesol do Londýna svoju hru „Cu-Zoo“, aby ju ukázal kolegovi, vynálezcovi a zakladateľovi spoločnosti The Happy Puzzle Company -  Gavinovi Uckovi. Dvaja vynálezcovia sedeli v londýnskom hoteli a hľadali spôsoby, ako z pôvodného Moscovichovho nápadu urobiť logickú hru, ktorú si budú môcť vychutnať celé generácie rodičov a detí. O  necelých šesť mesiacov vznikla hra 30 CUBED. Moscovich aj Ucko sú veľmi hrdí na výsledok, súbor farebných úloh, ktoré zlepšia matematické a myšlienkové schopnosti, logické uvažovanie, priestorovú orientáciu a vizuálne vnímanie dospelých i detí.

Dúfajú, že inšpiruje každého, kto sa pokúsi zvládnuť tieto úlohy.

Kód Kód: 46
Kategória: Logické hračky - hlavolamy
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 1.11 kg
Hráči: 1+
Vek: 6+
Veľkosť krabice: 27cm x 27cm

30 CUBE - Hlavolam pre deti od 6 rokov až po dospelých