Na deťoch záleží najviac ....

Celý náš život  závisí od druhých ľudí. Naše životy ovplyvňujú ľudia ktorých stretneme,  či sú milí, či sú protivní, či sú urážliví, či sú pozitívne naladení... To všetko nás ovplyvňuje aj keby sme sa tomu akokoľvek bránili.

Celý život našich detí závisí od druhých ľudí. A tu trochu spozornieme. Ako správnym rodičom sa nám to nepáči - sú to predsa naše deti, my ich chceme tvoriť, vychovávať, dávať im príležitosti, radiť im...Sme to my rodičia, ktorí na to máme nárok. Áno je to tak. Túto veľkú moc máme, ale nie navždy.  Keď sa narodí dieťa, je plne závislé na našich rozhodnutiach. Ako sa my rozhodneme, tak sa dieťa bude vyvíjať. Ak dieťa posadíme pred televízor, tablet, počítač – bude ho formovať IT svet. Ak mu dáme hračku bude sa formovať sám. Alebo sa bude formovať s niekým s rodiny. S človekom, s ľudskou bytosťou.  Toto je jedna z extrémne dôležitých úloh rodiča. Tvoriť osobnosť dieťaťa, kým nám to dovolí. Je nadovšetko fantastický pocit uvedomiť si, že naše dieťa, ktoré sa rýchlosťou blesku stalo teenagerom, je dieťa rozumné, múdre, samostatné, cieľavedomé. Je fantastický pocit pre rodiča, keď si môže povedať, že jeho detstvo zvládol. Deti sa musia hrať. Je to ich najdôležitejšie povolanie v živote. Čím viac sa budú hrať s hračkami, tým vyrovnanejšia osobnosť z nich vyrastie. Pomocou logických hier a hlavolamov dostane dieťa príležitosť ukázať sebe a aj ostatným, čo v ňom je. Môže objavovať, skúmať, prečo veci fungujú ako fungujú. Život aký dnes žijeme nám pripravuje situácie, v ktorých potrebujeme byť v strehu, dokázať analyticky riešiť situácie, neustále potrebujeme logicky myslieť. Pripravme svoje deti na svet, ktorý ich čaká. Svet stále potrebuje ľudí s geniálnym myslením.

Inteligenčná úroveň detí ovplyvňuje životy aj nám dospelým. Deti vyrastú a my zostarneme. Budeme tu a budeme ich potrebovať. Čo do nich vložíme, to budeme žať. Urobme tak teraz, aby sme mohli mať ten fantastický pocit, že sme nežili zbytočne.

Exkluzívne hračky, hry a hlavolamy zamerané na tvorivosť, kreativitu, logické myslenie, analytické myslenie Vám ponúkame na www.logiclane.sk

Vy ich ponúknite  deťom a dajte im priestor, aby nám napísali, nakreslili, alebo vytvorili recenziu.

Na deťoch záleží. Najviac.

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie